Czy warto kupić czytnik e-booków?

Czytanie książek jeszcze do niedawna wydawało się rozrywką wyjętą żywcem z minionych dziesięcioleci. Jednak w końcu technologia zaczęła sprzyjać i molom książkowym. Mowa oczywiście o czytnikach e-booków, niezastąpionych w podróży lub na długim urlopie, gdy walizka wypakowana książkami byłaby zwyczajnie zbyt ciężka.

Cała biblioteka pod ręką

Niekwestionowaną zaletą czytników jest fakt, że można w nich zmieścić bardzo wiele książek, co pozwala na wybór w dowolnym momencie. Czytniki są specjalnie dostosowane do swojej funkcji, więc komputery nie są w stanie ich zastąpić. Czytanie na ekranie nawet najdroższego laptopa nie da komfortu, z jakim wiąże się używanie profesjonalnego czytnika. Także tablety nie są w stanie im dorównać, ponieważ ekrany czytników są specjalnie przystosowanego do długotrwałej detekcji liter, dzięki czemu można czytać nie męcząc zbyt mocno oczu.

Otwórz się na świat

Istnieją także czytniki posiadające wbudowany słownik języków obcych. Dzięki temu nawet nie znając perfekcyjnie języka można czytać książkę, a nieznane słowa sprawdzać dotykając ich palcem – obok wyświetla się tłumaczenie. To wielki plus dla osób uczących się.