Radeon RX 470 oraz RX 460

W trakcie targów E3 firma AMD pokazała światu swoje nowe karty graficzne z serii RX 470 oraz RX 460. Dla kogo są one przeznaczone i co potrafią?

Zapalona walka między Nvidią i AMD trwa, szczególnie czerwoni pokazują że nie odejdą na drugi plan oraz że nie będą gorsi od konkurencji. Podczas targów E3 zaprezentowano nowe karty graficzne z serii RX 470 i RX 460, które są dedykowane głównie dla graczy, których nie stać na zbyt drogie karty graficzne do gier.

Co jest bardzo ważne owe karty mają nie być energochłonne. Jeśli mowa o AMD to ich karty zawsze miały tą wadę że pobierały zbyt duże ilości prądu, producent zapewnia że w nowych kartach zaprezentowanych na E3 ta sytuacja nie będzie miała miejsca. W końcu AMD postanowiło naprawić ten problem w swoich kartach graficznych, który istniał nie od dziś. TDP owych kart graficznych ma oscylować w okolicach 75W. Radeon RX 470 posiada jedno wejście 6-pin, które go zasila, natomiast jego mniejszy brat nie posiada żadnej wtyczki zasilającej, ponieważ wystarczającą energię, karta pobierze z PCI-E. Jeżeli chodzi o specyfikacje owych kart, jest ona niestety jeszcze nikomu nieznana. Dokładna cena owych kart jest jeszcze nieokreślona.