Nvidia GeForce GTX 1080 – Nowy flagowiec od zielonych

Nvidia ostatnio chwali się swoim nowym flagowcem, który był tak bardzo przez wielu wyczekiwany. Szczególnie przez tych, którzy potrzebują najwyższej wydajności w grach i nie tylko! Czym może się pochwalić nowy GTX 1080 ? Sprawdźmy.


Nowy flagowiec ze stajni zielonych, opraty jest na najnowszej architekturze zwanej Pascal, który jest następcą znanego nam Maxwell’a. Jak zapewnia nas Nvidia, ich najnowsze dzieło to „Najbardziej zaawansowana architektura na świecie”, i nie trudno jest się z tymi słowami nie zgodzić, choć oczywiście dużą konkurencją dla Pascala jest Polaris, który jest opracowany przez AMD.

Ponadto producent zapewnia nas że nowa architektura, w porównaniu do poprzednika oferuje ponad 3X większą wydajność.

A teraz dosyć marketingu, przyjrzyjmy się specyfikacji owej karty graficznej.

Nvidia GeForce GTX 1080 oferuje 8GB GDDR5X pamięci V-RAM, taktowanie rdzenia na poziomie 1733MHz, procesory strumieniowe w liczbie 2560, 160 jednostek teksturujących oraz 64 jednostki rasteryzujące. Pobór mocy wynosi 180W. Oczywiście wszystko to jest oprate na architekturze Pascal.

Jak widać nowy flagowiec przezentuje się bardzo ciekawie, przynajmniej od strony technicznej, lecz jak ten sprzęt sprawdzi się w praktyce ? Na to pytanie odpowiemy sobię dopiero wtedy, gdy produkt będzie dostępny w sprzedaży. Na chwilę obecną należy cierpliwie czekać, ponieważ AMD się nie poddaje i w dalszym ciągu walczy z Nvidią na rynku kart graficznych. Kto ten pojedynek zwycięży ? Przekonamy się już niebawem (przynajmniej taką mamy nadzieję).

2 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.