Nowy Facebook’owy wirus! Uważajcie! – Comment Virus

Wkraczamy w erę, gdzie dostęp dla hakerów nad naszym komputerem może okazać się cenniejszy od złota lub po prostu sprawianie innym internautom przykrości ich bawi. Z tego też powodu internetowi złodzieje tworzą coraz to lepsze i bardziej podstępne wirusy, które infekują nasze komputery bez naszej wiedzy.


Tak jest również z nowym facebookowym wirusem, który wysyła użytkownikom tego serwisu społecznościowego powiadomienia o tym że zostali oni oznaczeni przez najczęściej znajomego w jakimś komentarzu. W takim momencie musicie uważać i lepiej niech ciekawość was nie kusi, ponieważ w momencie kliknięcia pobiera wam się niezaufany plik, który jest wirusem. Większego problemu nie mają osoby z dobrymi płatnymi antywirusami, gdzie tego typu zagrożenia są bardzo szybko wykrywane i blokowane tuż przed jego uruchomieniem.

Wirus ten najprawdopodobniej wykorzystuje błędy w kodzie serwisu, które wykorzystały nieodpowiednie osoby. Trzymajcie się na baczności i bądźcie czujni, jeżeli natomiast nie udało wam się uniknąć zagrożenia, zmuszeni jesteście przeskanować swój komputer jak najdokładniej, dobrym programem antywirusowym i wstrzymać się przez jakiś czas od wykonywania transakcji online.