Komunikator od Google – Google Allo

Obecnie komunikatory spełniają bardzo ważną rolę, a wiele osób nie wyobraża sobie normalnego kontaktu z rodziną czy znajomymi bez nich. Szczególnie, kiedy nasza rodzina lub przyjaciele są daleko oddaleni od nas. Na rynku istnieje bardzo dużo popularnych komunikatorów, a są nimi np. Messenger (od Facebooka) czy też GG. Oczywiście GG już powoli traci swoją popularność, w przeciwieństwie do Messengera. Do gry jednak wkracza kolejny gigant, czyli Google ze swoim Google Allo.


Jak wiemy Messenger zyskał bardzo dużą popularność w bardzo krótkim czasie, wszystko za sprawą powiązania go z portalem społecznościowym, jakim jest Facebook. Niestety, owy komunikator nie jest idealny, i wiele użytkowników nie ma bardzo dobrej opinii o nim, m.in z powodu takiego iż jest on energochłonny. Jednak na rynek komunikatorów wkracza Google ze swoim nowym komunikatorem Google Allo, który można będzie pobrać ze sklepu Google Play już niebawem. Z wyglądu przypomina on trochę Messengera i jego rola w porównaniu do wcześniej wspomnianego komunikatora, będzie się zapewne niewiele różniła.

Co do promowania komunikatora, zapewne będzie on instalowany w nowych smartfonach z Androidem fabrycznie. Taktyka podobna nieco do Facebook’a, który swój komunikator promował na swoim popularnym serwisie społecznościowym. Tego oczywiście w 100% nie wiemy i są to tylko domysły.

Czy Google Allo ma szanse zainstnieć na rynku ?

Niewątpliwie tak, ponieważ Google jest ogromną korporacją, która z promocją swojego produktu problemów mieć nie powinna. Tym bardziej na własnym systemie operacyjnym, jakim jest Android.

Jak sprawdzi się on w praktyce ?

Tego dowiemy się już niebawem, kiedy to Google udostępni nam swój kominikator do pobrania. Miejmy nadzieję że problemy z jakimi droczy się Messenger, w Allo nie będą miały miejsca.